KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17377138
nr 1737 7138
Erik Jerken
(1898-1947), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Tännforsen". Olja på duk, 72x81 cm, yttermått inklusive ram: 88x108 cm
Erik Jerken, född 1898 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 3 november 2025
kl 19:16:14
3/11 14:13:45